Hizmet Profesyonelleri İçin Bilinçli Farkındalık Eğitimi

Eğitim Hakkında

Üstün müşteri hizmetleri sağlamada bilinçli farkındalığın gücünü keşfedin!

Bilinçli Farkındalıkla müşteri hizmetleri, müşterilerinizin ihtiyaçlarını ve duygularını dinleme, empati kurma ve bunlara farkındalık ve şefkatle yanıt verme yeteneğidir. Bu, yargılamadan, sözünü kesmeden veya dürtüsel tepkiler vermeden, müşterilerinizin söylediklerine ve hissettiklerine tamamen hazır olmak ve dikkatli olmak anlamına gelir. Bilinçli Farkındalıkla müşteri hizmetleri, müşterilerinizle güven, yakınlık ve sadakat oluşturmanıza, ayrıca çatışmayı, hayal kırıklığını ve tükenmişliği azaltmanıza yardımcı olabilir.

Bu eğitim, hizmet profesyonellerinin daha büyük müşteri memnuniyeti yaratmaları, müşterilerle daha güçlü ilişkiler kurmaları ve daha iyi performans elde etmeleri için bilinçli farkındalığın gücünden yararlanmalarını hedeflemektedir.

Son yılların popüler bir kavramı olan ve Google, Nike, Intel gibi büyük şirketler tarafından uygulanan “Bilinçli Farkındalık” yaklaşımı ve uygulamalarının satış elemanlarına öğretilmesine yönelik bir programdır. Eğitim tüm dünyada uygulanan, MIT (Massachusetts Institute of Technology) Üniversitesi hocası Prof. Dr. Jon Kabat Zinn tarafından geliştirilmiş Bilinçli Farkındalık (Mindfulness) Temelli Stres Azaltma Programınına (MBSR) dayanmaktadır.

Eğitim İçeriği

 • Otomatik Pilot Davranışlar
 • Odaklanma
 • Algılar
 • Düşünce Yapısı ve Bilişsel Stil
 • Stres Etkenleri ve Stres Tepkileri
 • Stresle Başa Çıkma Stratejileri
 • Empati Geliştirmek
 • Bilinçli Farkındalıkla İletişimin Önemi
 • Öz-şefkat ve Nezaket Geliştirmek

Neler Öğreneceksiniz?

 • hizmet sunumu esnasında müşteri ihtiyaçlarına odaklanmak ve satış sunumu sırasında odaklanmayı korumak
 • faklı müşteri beklentilerini anlamak ve buna yönelik alternatif çözümler sunmak
 • müşteri şikayetlerini daha iyi yönetmek
 • stresin olumsuz etkilerini yönetmek
 • müşterilere karşı empati geliştirmek
 • öz-şefkat geliştirerek tükenmişliği azaltmak ve dayanıklılığı artırmak
 • çalışma arkadaşlarıyla uyum içerisinde çalışmak ve örgüt bağlılığını geliştirmek

Modüller

Hizmet profesyonellerinin öz farkındalığı ve duygusal zekayı geliştirmeleri için bilinçli bir öz değerlendirme önemlidir. Öz-değerlendirme yaparak, müşteri etkileşimleri sırasında yaşanan olumlu ve olumsuz sonuçlar üzerinde düşünmek aynı zamanda değerli bir öğrenme fırsatı da olabilir; hizmet profesyonellerinin neyin işe yaradığını ve yaklaşımlarında neyin iyileştirilmesi gerektiğini belirlemesine olanak tanır. Hizmet profesyonelleri, öz değerlendirmeyi uygulayarak güçlü ve zayıf yönlerini daha iyi anlayabilir ve büyüme odaklı bir zihniyet geliştirebilir, bu da işlerinde daha fazla esneklik ve uyum sağlama becerisine yol açabilir.

Hizmet sektöründe müşteri memnuniyeti yaratmak ve müşterilerin bir sonraki ziyaretlerinde tekrar tercih edilir olmak oldukça önemlidir. Müşterilerin memnun kalacağı hizmetleri sunmak ve değişiklik önermek, müşterilerin yaşadığı bir sorunun, zarafet ve nezaketle nasıl çözüleceğini bilmek, müşteri ilişkilerini güler yüzle yürütmek özel bir beceri ister. Günümüzün tüketici beklentileri, kuruluşlarda görev alan her türlü hizmet rolündeki herkes için çıtayı yüksek tutuyor. İş, müşterinin ihtiyaçlarına dikkat ederek beklentileri belirlemek ve aşmakla ilgilidir.

Tüm bu talepler kolayca strese ve tükenmişliğe neden olabileceğinden hizmet profesyonelleri için müşteri etkileşimini bilinçli farkındalıkla yürütmek çok önemlidir. Talepleri önem ve aciliyete göre önceliklendirmek, hizmet profesyonellerinin daha akıllı ve daha verimli çalışmasına yardımcı olabilir. Ayrıca tükenmişliği önlemek ve iş-yaşam dengesini geliştirmek için sınırlar koymak hayati önem taşır. Sınırlar, belirli çalışma programları oluşturmayı, gün boyunca ara vermeyi ve çoklu görevlerden kaçınmayı içerebilir. En önemli işlere odaklanmak sağlıklı bir iş-yaşam dengesinin yardımcısıdır. Bilinçli farkındalık meditasyonu uygulamaları, stresi azaltmak, odaklanmayı artırmak ve zihinsel berraklığı artırmak isteyen hizmet profesyonelleri için güçlü bir araçtır. Bu teknikleri düzenli olarak uygulamak, hizmet profesyonellerinin duygusal düzenlemelerini geliştirmelerine ve işyerindeki zorlu durumlara daha etkili bir şekilde yanıt vermelerine yardımcı olabilir.

Müşterilerle karşılıklı fayda sağlayan ilişkiler kurmak, tekrar tercih edilebilir olmak isteyen şirketler için hassas bir konudur. Müşteri-şirket etkileşimleri tek bir işlemden uzun vadeli bir ilişki şeklini almıştır. İlişki yöneticileri olarak hareket eden hizmet profesyonelleri, bu ilişkilerin geliştirilmesinde ve yönetilmesinde önemli bir rol oynarlar. Anlaşmazlıklar, şikayetler, talepler ve hizmet telafisi durumlarında hizmet profesyonelleri kilit pozisyona sahiptir. Hizmet profesyonellerinin müşterileriyle daha güçlü ilişkiler kurmasına yardımcı olduğundan hizmet sunumunda bilinçli farkındalıkla iletişim önemlidir. Aktif dinleme, bilinçli iletişimin temel bir bileşenidir. Bu, müşterinin söylediklerine, kesintiye uğramadan veya yargılamadan, tam olarak odaklanmayı ve söylediklerini başka kelimelerle ifade ederek ve açıklığa kavuşturarak anladığınızı göstermeyi içerir. Empatik konuşma aynı zamanda bilinçli iletişimde de önemlidir; çünkü danışanın ihtiyaç ve endişelerine yönelik empati ve anlayışı ifade etmeyi içerir. Hizmet profesyonelleri, bilinçli farkındalıkla iletişim tekniklerini kullanarak müşterileriyle güven kurabilir, ihtiyaçlarını daha iyi anlayabilir ve taleplerini yenilikçi yollarla karşılayabilir. Bu da daha olumlu müşteri etkileşimlerine yol açabilir.

Ayrıca, diğer kişilerin katkılarının tanınması ve takdir edilmesi, müşteriler ve meslektaşlarla daha güçlü ilişkiler kurulmasına yardımcı olarak daha başarılı ve tatmin edici ekip çalışmalarına yol açabilir.

Bilinçli Farkındalıkla hizmet sunumu teknikleri, anda olmayı, yargılamamayı ve olumlu bir zihniyet geliştirmeyi içerir. Bir hizmet profesyonelinin farkındalıklı olduğunda daha iyi müşteri ilişkileri kurma, ihtiyaçlarını anlama ve uygun şekilde yanıt verme olasılığı daha yüksektir. Anın içinde olmak, mevcut etkileşime odaklanmak ve dikkat dağıtıcı şeylerden kaçınmak anlamına gelir. Yargılayıcı olmayan bir yaklaşım, müşteri, ihtiyaçları ve bütçesi hakkında önyargılı düşüncelerden kaçınır. Son olarak, olumlu bir zihniyet geliştirmek, sorunlar ve sınırlamalar yerine çözümlere ve fırsatlara odaklanmak anlamına gelir. Hizmet profesyonelleri, farkındalıklı hizmet sunumu tekniklerini kullanarak etkinliklerini artırabilir, müşteri güveni oluşturabilir ve uzun süreli ilişkiler kurabilir.

Eğitim Süresi

Toplam 3 Saat

Program Takvimi

Yakında açıklanacaktır.

Ücret Bilgisi

Ücret Bilgisi için bizden teklif alabilirsiniz.

Lokasyon

Yüz yüze veya Sanal sınıf

Eğitime Kimler Katılabilir?

Hizmet profesyonelliği kariyerini geliştirmek ve müşteri hizmetleri performansını artırmak isteyen herkes eğitime katılabilir.

Ödeme Seçenekleri

Eğitimi satın almak için 2 tür ödeme yöntemi bulunmaktadır.
1.Kredi Kartı ile Ödeme: İnternette alışverişe açık kredi kartı / banka kartınız ile peşin veya 12 taksit’e kadar taksitle ile ödeme yapabilirsiniz. 2.Banka Havalesi ile Ödeme: Ödeme ekranında çıkan hesap numaramıza ilgili eğitim tutarını göndererek ödeme yapabilirsiniz.
3 ve üzeri grup katılımlarına özel fiyat teklifi için iletişime geçebilirsiniz.

Eğitime Neler Dahil?

 • KATILIM BELGESİ
 • Diğer eğitimler için “Promosyon Kodları ve İndirimler”
 • 1 Saatlik “Ücretsiz Takip Görüşmesi”
 • Eğitim materyalleri
 • Teorik ve uygulamalı eğitim
Hatice Doğan Südaş
45 Öğrenci
4 Ders
Hatice Doğan Südaş, kullanıcıların hayatlarını iyileştiren ve fayda sağlayan ürünlere ve hizmetlere yatırımlar yapmaya devam etmektedir.
Akademisyen, Girişimci ve Yazar

Hatice Doğan Südaş, iş dünyası, teknoloji ve psikoloji alanlarının kesiştiği konular hakkında ders verir, danışmanlık yapar ve yazılar yazar. Hatice Doğan Südaş Çukurova Üniversitesi’nde Pazarlama Ana bilim dalında öğretim üyesidir.

2019 yılında Teknokent’te BEINMINDS Ar-Ge, Danışmanlık ve Eğitim teknoloji şirketini kurmuştur. Bu şirket bünyesinde tescil edilen KIDILISH markası dijital ebeveynlik ve çocuk gelişimi eğitimi hizmeti sunmak üzere dijital platformlarda yer almaktadır.

“İş Yerleri Perspektifinden MINDFULNESS” adlı kitabın yazarıdır. MINDFULNESS eğitimleri düzenleyerek liderlerin ve çalışanların en yüksek performansı getirecek davranışsal ve kişisel becerileri edinmesine yardımcı olmaktadır.

haticedogansudas.com'da blog yazmaya ek olarak, podcast’lar ve videolar yayınlamaktadır.

Kayıt Ol

Eğitimlerimizden yararlanmak ve kişisel gelişiminizi desteklemek için kayıt olun