Satış Profesyonelleri İçin Bilinçli Farkındalık Eğitimi

Eğitim Hakkında

Satışta bilinçli farkındalığın gücünü keşfedin!

Bu eğitim, satış profesyonellerinin daha büyük başarıya ulaşmaları, müşterilerle daha güçlü ilişkiler kurmaları ve daha fazla iş tatmini yaşamaları için bilinçli farkındalığın gücünden yararlanmalarını hedeflemektedir.

Satış işinin, reddedilme, satış baskısı ve müşteri ilişkileri kurma gibi stres yaratan özellikleri vardır. Bu eğitim ile bilinçli farkındalığı günlük satış rutinlerine entegre ederek, satışta stres yaratan faktörleri daha iyi yönetir ve hedeflerinize ulaşırsınız.

Son yılların popüler bir kavramı olan ve Google, Nike, Intel gibi büyük şirketler tarafından uygulanan “Bilinçli Farkındalık” yaklaşımı ve uygulamalarının satış elemanlarına öğretilmesine yönelik bir programdır. Eğitim tüm dünyada uygulanan, MIT (Massachusetts Institute of Technology) Üniversitesi hocası Prof. Dr. Jon Kabat Zinn tarafından geliştirilmiş Bilinçli Farkındalık (Mindfulness) Temelli Stres Azaltma Programınına (MBSR) dayanmaktadır.

Eğitim İçeriği

 • Otomatik Pilot Davranışlar
 • Odaklanma
 • Algılar
 • Düşünce Yapısı ve Bilişsel Stil
 • Stres Etkenleri ve Stres Tepkileri
 • Stresle Başa Çıkma Stratejileri
 • Empati Geliştirmek
 • Bilinçli Farkındalıkla İletişimin Önemi
 • Öz-şefkat ve Nezaket Geliştirmek

Neler Öğreneceksiniz?

 • satış sürecinde müşteri ihtiyaçlarına odaklanmak ve satış sunumu sırasında odaklanmayı korumak
 • satış sürecinde faklı müşteri beklentilerini anlamak ve buna yönelik alternatif çözümler sunmak
 • müşteri itirazlarını daha iyi yönetmek
 • stresin olumsuz etkilerini yönetmek
 • müşterilere karşı empati geliştirmek
 • öz-şefkat geliştirerek tükenmişliği azaltmak ve dayanıklılığı artırmak
 • çalışma arkadaşlarıyla uyum içerisinde çalışmak ve örgüt bağlılığını geliştirmek

Modüller

Satış profesyonellerinin öz farkındalığı geliştirmeleri ve duygusal zekayı geliştirmeleri için bilinçli bir öz değerlendirme önemlidir. Öz-değerlendirme yaparak, başarılar ve başarısızlıklar üzerinde düşünmek aynı zamanda değerli bir öğrenme fırsatı da olabilir; satış görevlilerinin neyin işe yaradığını ve yaklaşımlarında neyin iyileştirilmesi gerektiğini belirlemesine olanak tanır. Satış profesyonelleri, öz değerlendirmeyi uygulayarak güçlü ve zayıf yönlerini daha iyi anlayabilir ve büyüme odaklı bir zihniyet geliştirebilir, bu da işlerinde daha fazla esneklik ve uyum sağlama becerisine yol açabilir.

İş talepleri kolayca strese ve tükenmişliğe neden olabileceğinden satış profesyonelleri için zamanı bilinçli farkındalıkla programlamak çok önemlidir. Görevleri önem ve aciliyete göre önceliklendirmek, satış profesyonellerinin daha akıllı ve daha verimli çalışmasına yardımcı olabilir. Ayrıca tükenmişliği önlemek ve iş-yaşam dengesini geliştirmek için sınırlar koymak hayati önem taşır. Sınırlar, belirli çalışma saatleri oluşturmayı, gün boyunca ara vermeyi ve çoklu görevlerden kaçınmayı içerebilir. En önemli işlere odaklanmak sağlıklı bir iş-yaşam dengesinin yardımcısıdır. Bilinçli farkındalık meditasyonu uygulamaları, stresi azaltmak, odaklanmayı artırmak ve zihinsel berraklığı artırmak isteyen satış profesyonelleri için güçlü bir araçtır. Bu teknikleri düzenli olarak uygulamak, satış profesyonellerinin duygusal düzenlemelerini geliştirmelerine ve işyerindeki zorlu durumlara daha etkili bir şekilde yanıt vermelerine yardımcı olabilir.

Satış profesyonellerinin müşterileriyle daha güçlü ilişkiler kurmasına yardımcı olduğundan satışta bilinçli farkındalıkla iletişim önemlidir. Aktif dinleme, bilinçli iletişimin temel bir bileşenidir. Bu, müşterinin söylediklerine, kesintiye uğramadan veya yargılamadan, tam olarak odaklanmayı ve söylediklerini başka kelimelerle ifade ederek ve açıklığa kavuşturarak anladığınızı göstermeyi içerir. Empatik konuşma aynı zamanda bilinçli iletişimde de önemlidir; çünkü danışanın ihtiyaç ve endişelerine yönelik empati ve anlayışı ifade etmeyi içerir. Satış uzmanları, bilinçli farkındalıkla iletişim tekniklerini kullanarak müşterileriyle güven kurabilir ve ihtiyaçlarını daha iyi anlayabilir, bu da daha başarılı satış etkileşimlerine yol açabilir.
Ayrıca, satış sürecindeki diğer kişilerin katkılarının tanınması ve takdir edilmesi, müşteriler ve meslektaşlarla daha güçlü ilişkiler kurulmasına yardımcı olarak daha başarılı ve tatmin edici ortaklıklara yol açabilir.

Bilinçli Farkındalıkla satış teknikleri, anda olmayı, yargılamamayı ve olumlu bir zihniyet geliştirmeyi içerir. Bir satış uzmanı farkındalıklı olduğunda daha iyi müşteri ilişkileri kurma, ihtiyaçlarını anlama ve uygun şekilde yanıt verme olasılığı daha yüksektir. Anın içinde olmak, mevcut etkileşime odaklanmak ve dikkat dağıtıcı şeylerden kaçınmak anlamına gelir. Yargılayıcı olmayan bir yaklaşım, müşteri, ihtiyaçları ve bütçesi hakkında önyargılı düşüncelerden kaçınır. Son olarak, olumlu bir zihniyet geliştirmek, sorunlar ve sınırlamalar yerine çözümlere ve fırsatlara odaklanmak anlamına gelir. Satış profesyonelleri, farkındalıklı satış tekniklerini kullanarak etkinliklerini artırabilir, müşteri güveni oluşturabilir ve uzun süreli ilişkiler kurabilir.

Eğitim Süresi

Toplam 3 Saat

Program Takvimi

Yakında açıklanacaktır.

Ücret Bilgisi

Ücret Bilgisi için bizden teklif alabilirsiniz.

Lokasyon

Yüz yüze veya Sanal sınıf

Eğitime Kimler Katılabilir?

Satış profesyonelliği kariyerini geliştirmek ve satış performansını artırmak isteyen herkes eğitime katılabilir.

Ödeme Seçenekleri

Eğitimi satın almak için 2 tür ödeme yöntemi bulunmaktadır.
1.Kredi Kartı ile Öde me: İnternette alışverişe açık kredi kartı / banka kartınız ile peşin veya 12 taksit’e kadar taksitle ile ödeme yapabilirsiniz. 2.Banka Havalesi ile Ödeme: Ödeme ekranında çıkan hesap numaramıza ilgili eğitim tutarını göndererek ödeme yapabilirsiniz.
3 ve üzeri grup katılımlarına özel fiyat teklifi için iletişime geçebilirsiniz.

Eğitime Neler Dahil?

 • KATILIM BELGESİ
 • Diğer eğitimler için “Promosyon Kodları ve İndirimler”
 • 1 Saatlik “Ücretsiz Takip Görüşmesi”
 • Eğitim materyalleri
 • Teorik ve uygulamalı eğitim
Hatice Doğan Südaş
45 Öğrenci
4 Ders
Hatice Doğan Südaş, kullanıcıların hayatlarını iyileştiren ve fayda sağlayan ürünlere ve hizmetlere yatırımlar yapmaya devam etmektedir.
Akademisyen, Girişimci ve Yazar

Hatice Doğan Südaş, iş dünyası, teknoloji ve psikoloji alanlarının kesiştiği konular hakkında ders verir, danışmanlık yapar ve yazılar yazar. Hatice Doğan Südaş Çukurova Üniversitesi’nde Pazarlama Ana bilim dalında öğretim üyesidir.

2019 yılında Teknokent’te BEINMINDS Ar-Ge, Danışmanlık ve Eğitim teknoloji şirketini kurmuştur. Bu şirket bünyesinde tescil edilen KIDILISH markası dijital ebeveynlik ve çocuk gelişimi eğitimi hizmeti sunmak üzere dijital platformlarda yer almaktadır.

“İş Yerleri Perspektifinden MINDFULNESS” adlı kitabın yazarıdır. MINDFULNESS eğitimleri düzenleyerek liderlerin ve çalışanların en yüksek performansı getirecek davranışsal ve kişisel becerileri edinmesine yardımcı olmaktadır.

haticedogansudas.com'da blog yazmaya ek olarak, podcast’lar ve videolar yayınlamaktadır.

Kayıt Ol

Eğitimlerimizden yararlanmak ve kişisel gelişiminizi desteklemek için kayıt olun